Perekonnaõigus

Küsimus: Mitme aasta eest saan isalt nõuda elatisraha, kui ta ei ole seda üldse maksnud?16.08.2012

Olen 19. aastane neiu. Olen veel keskkooli õpilane. Minu isa ei ole maksnud emale kunagi elatisraha pärast lahutust. Mind huvitab, kas mul on õigus sellele rahal, mis ta on maksmata jätnud? Kas mul on mõtet kohtu poole pöörduda? Kas see oleks väga kulukas?
Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatist on võimalik nõuda tagasiulatuvalt 1 aasta enne elatishagi esitamist.

Üldiselt elatise nõudmisega väga suuri kulutusi ei kaasne, kuna antud toiming on riigilõivuvaba. Vajalik võib olla vaid hagiavalduse koostamine professionaalse õigusabiteenuse osutaja (jurist, advokaat) poolt, mis on üldjoontes tasuline.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand