Perekonnaõigus

Küsimus: Kas alaealise lapse elatise summa arvestamisel võin elamis- ja transpordikuludesse arvestada ka kodulaenu ning autoliisingu igakuised maksed? 17.08.2012

Kas alaealise lapse elatise summa arvestamisel võin elamis- ja transpordikuludesse arvestada ka kodulaenu ja autoliisingu igakuised maksed?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtupraktika on kujunenud selliseks, et kodulaenu ja autoliisingu tagasimakseid elatise suuruse kindlaksmääramisel arvesse ei võeta. Seda eelkõige põhjusel, et elatis peaks katma lapse esmatarbevajadused, kuid kodulaenu ja autoliisingu seostamine sellega oleks liialt abstraktne (a la kui poleks autot, puuduks lapsel transport – tegelikkuses on võimalik liigelda ka ühistransporti kasutades, mis on märkimisväärselt soodsam).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand