Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada isalt nõusolek täisealiste laste välismaale kolimiseks?28.08.2012

Minul on probleem - laste isa ei anna allkirja, et lapsed, kes on täisealised kuid alla 21-aastased, saaksid tulla ametlikult ema juurde soome vabariiki elama. Selleks, et soomes saada sissekirjutust, peab isa andma notaris allkirja, et on nõus sellega, kuid ta ei ilmu kohale ja hoiab sellest eemale.
Isa ei ole lapsi kasvatanud ja lapsed peaaegu ei tunnegi teda. Lapsed ise andsid selle mõtte, et kas on minul veel võimalik hakata ainuhooldajaks neile ja lapsed ei soovi ka seda, et neile jääks hiljem kohustus tema eest vanaduspõlves hoolitseda?
Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapsed on täisealised, st 18-aastased, ei ole neil vaja mõlema vanema nõusolekut elukoha muutmiseks. Täisealisel isikul on õigus ise valida oma elukohta, vanemate vastav luba ei ole kindlasti vajalik.

Kui laste isa ei ole lapsi toetanud, ei ole ka lastel sisuliselt kohustust oma isa vanaduspõlves ülal pidada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand