Perekonnaõigus

Küsimus: Andsin e-toimiku kaudu sisse maksekäsu elatise sissenõudmiseks, mis ajast hakatakse elatisraha arvestama?28.08.2012

Tere! Tegin internetis 02.08. e-toimiku kaudu maksekäsu kiirmenetluse elatisraha sissenõudmiseks lapse isalt. Kui kaua võib see protsess aega võtta, kas mind teavitatakse selle tulemustest ning kas ma saan elatisraha alates sellest kuust, mil andsin elatisnõude sisse?

Vastuse eest ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatis mõistetakse välja maksekäsu kiirmenetluse algatamise hetkest, st alates avalduse esitamisest.

Teid teavitatakse kindlasti kõikidest sellega seotud menetlustoimingutest, sh lõplikust otsusest.

Menetluse konkreetset pikkust on keeruline ette prognoosida, sest see oleneb suuresti asjaoludest. Näiteks pole ette teada, kui kaua kulub aega makseettepaneku kättetoimetamisega ja kas võlgnik esitab vastuväite või mitte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand