Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan nõuda elatisraha isalt, kes on alles õpilane ja puudub sissetulek?28.08.2012

Tere!

Hakkan oma mehega lahutama, kellega meil on laps (1.a.). Oleme mõlemad noored 21-aastased. Kui palju ma saan alimente nõuda, kui mehel puudub täielikult sissetulek ning on alles õpilane?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suurus sõltub reeglina lapse vajadustest, kuid ei tohi olla väiksem kui pool alampalka. Käesoleval hetkel ei tohi igakuine elatis ühele lapsele olla väiksem kui 145 eurot, seega see on miinimumsumma, mida lapse isalt lapse ülalpidamiseks nõuda saate.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand