Perekonnaõigus

Küsimus: Kui eksabikaasa saab ainuisikulise hooldusõiguse, kas siis laps saab minult hiljem midagi nõuda?30.08.2012

Tere.
Abiellusin 1994. aastal, abielust sündis tütar. Abielu lahutati 2005. a. Nüüd minu eksabikaasa nõab kohtu kaudu ka ainuisikulist hooldusõigust lapsele. Mille ka ta kindlasti saab, kuna tegelikult enne lapse sündi me koos juba ei elanud ja tema ka üksi ainult last kasvatanud. See oli tema tungiv soov, et ma ei sekkuks nende ellu, millega siis ka arvestanud olen.
Nüüd, kui naine saab endale ainuisikulise hooldeõiguse, kas pärast seda kui peaks minuga midagi juhtuma, kas siis sellel lapsel on õigus minu vara pärida? Või edaspidi mingeid nõudeid esitada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Hooldusõiguse kuuluvus ei oma tähendust pärimise mõttes, st Teie lapsel säilib õigus pärida ka juhul, kui Teil puudub lapse suhtes hooldusõigus. Samuti on lapsel õigus nõuda Teilt ülalpidamist, olenemata sellest, kas Te olete lapse suhtes hooldusõiguslik vanem või mitte.

Samas säilib Teil õigus lapsega suhelda ka olukorras, mil lapse ainuhooldusõigus on lapse emal.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand