Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas elatiseraha nõudmine reaalselt kohtus välja näeb, kas lapse ema esitab ka mingeid tšekke ja pangaväljavõtteid?31.08.2012

Tere!

Kuidas hetkel see elatiseraha nõudmine kohtus välja näeb? Kas lapse ema esitab mingeid tsekke või peab ta ka pangaväljavõtet näitama?
Kas see, kellelt raha nõutakse (ehk isa), võib ka tsekke ja kulutusi ette näidata?

Suured tänud!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtupraktika on kujunenud selliseks, et kui nõutakse elatist miinimumsummast (käesoleval hetkel 145 eurot) suuremas ulatuses, tuleb tõepoolest lapse kulutusi tõendada erinevate tšekkide, arvete ja maksekorralduste esitamisega.

Ilmselgelt võib ka isik, kellelt elatist nõutakse, tõendada lapse ülalpidamiseks tehtud kulutusi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand