Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean maksmata elatisraha summade eest esitama täiturile uue nõude?05.09.2012

Meil on endise abikaasaga sõlmitud notariaalne kokkulepe lastele elatise maksmiseks (sept, 2007).
Kuna makseid enam ei laekunud, siis esitasin nõude kohtutäiturile (nov, 2009). Teadaolevalt käib endine abikaasa küll tööl, aga ilmselt saab töötasu "mustalt" kuna kohtutäiturilt on laekunud vaid korra väikene summa.
Nüüd soovin kohtutäiturile esitada uut nõuet alates dets 2009 maksmata summade kohta.
Kas on see võimalik?
Ja mis saab üldse kohtutäiturile esitatud nõuetest kui endine abikaasa hoolitseb selle eest, et ta kontole midagi ei laekuks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kuna olete täitemenetluse elatise maksmiseks kohustatud isiku vastu juba algatanud, ei tule Teil kohtutäiturile mingit uut nõuet esitada. Elatise mittelaekumise põhjuseks on ilmselt asjaolu, et kohtutäitur ei saa võlgnikult elatisraha lihtsalt kätte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand