Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa saab esitada kohtusse hagi isaduse tuvastamiseks pärast lapse sündi mingi aja jooksul?10.09.2012

2 aastat tagasi sündis laps. Sünnitunnistusel lapse isa märgitud ei ole, on tühi koht. Bioloogiline isa oli teadlik, et tema laps on sündinud. Nüüd ta tahab, et sünnitunnistusel oleks kirjas, et tema on lapse isa ja soovib esitada hagi kohtusse isaduse tuvastamiseks.
Kas 2 aastat pärast lapse sündi bioloogiline isa saab esitada hagi kohtusse isaduse tuvastamiseks? Kas siin kehtib 1 aastane aegumise tähtaeg?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

1-aastane aegumistähtaeg kohaldub isaduse vaidlustamisele, kuid mitte isaduse tuvastamisele, seega võib isik, kes peab ennast lapse isaks, esitada vastava nõude ka 2 aastat peale lapse sündi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand