Perekonnaõigus

Küsimus: Maja kuulub mehele, testament tehtud oma õele, kas siis peale mehe surma ei saa abikaasa seal enam elada?24.09.2012

Enne abiellumist oli abikaasal maja ja tehtud testament oma õe nimele kogu vara kohta. Abielludes me mingeid lepinguid ega kokkuleppeid ei sõlminud. Elame abikaasa majas ja testamenti ta muutnud ei ole. Mis saab majast siis, kui juhtub, et abikaasa sureb minust varem? Kas mul on õigus seal majas edasi elada? Kuidas käib sellisel juhul pärimine?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
teie poolt antud kirjelduse kohaselt on tegemist abikaasade lahusvaraga ning pärimisel läheb vara selliselt nagu testamendis kirjas.

Testaatoril on alati võimalik testamenti muuta ja määrata uued pärijad.