Perekonnaõigus

Küsimus: Olen aidanud maksta abikaasale kuuluva korteri laenumakseid, kas lahutamisel on õigus nõuda pool abielu kestel tagasimakstud summalt?24.09.2012

Tere!
Olem abiellunud abikaasaga 2009. aastal. Lahutasime 2012. aasta maikuus. Enne abiellumist soetas abikaasa pangalaenuga korteri. Korteri esimese sissemakse tegemiseks võttis abikaasa laenu. Abielu kestel olen oma sissetulekuga osalenud mõlema laenu tagasimaksmisel. Mingit notariaalset lepingut vara juurdekasvu tasaarvestamiseks me ei ole sõlminud. Kas mul on õigus nõuda abikaasalt 50% abielu kestel laenu tagasimakstud summalt. Ja kui ma võin hagi esitada, kas siis vara juurdekasvu jagamiseks või tasaarvestamiseks?
Tänan

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
küsimusest ei selgu, kas on võimalik tõendada laenumaksete tasumist. Eeldan, et antud juhul on võimalik hagi esitada abikaasa vastu alusetu rikastumise sätete alusel. Alusetu rikastumise puhul peaksite arvestama, et nõude aegumistähtaeg on 3 aastat.