Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peaksime tegema, et pärast abiellumist saaksin ka mina elukaaslase lapse eest seaduse silmis kosta?01.10.2012

Tere,

Minu elukaaslasel on laps, kellel on oma isa perekonnanimi. Elukaaslasel on enda perekonnanimi. Kui me plaanime abielluda, siis elukaaslane võtab endale minu nime. Kuidas saaks ka tema laps minu perekonnanime ja kuidas oleks võimalik minul selle lapse eest seaduse silmis edaspidi kosta?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere, lapse ema ja bioloogiline isa võivad teha omavahel kokkuleppe, mille alusel isa loobub oma hooldusõigusest. Kui kokkulepet ei saada, peab ema taotlema ainuhooldusõigust lapse osas, muuhulgas peab tal olema saadud õigus muuta lapse perekonnanime. Kui laps elab teie perekonnas, siis teil on õigus otsustada igapäevaste küsimuste osas lapse asju.