Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha ja ühisvara jagamine on üldse omavahel seotud küsimused?01.10.2012

Tere!
Kui lahutasin naisest, siis jagasime meie ühisvarana soetatud korteri pooleks (tegelikult mina kolisin välja ja eksabikaasa maksis mulle pool korteri turuhinnast). Lapsed jäid eksabikaasa juurde. Nüüd väidab eksabikaasa, et ühisvara ei oleks pidanud pooleks jagama, vaid et mina oleks pidanud 1/4 saama ja tema 3/4, kuna lapsed jäid tema juurde. Kas on ühisomandi jagamine ja laste elukoht seotud, arvestades, et maksan mõlema lapse puhul naisele igakuist elatisraha? Kas on elatisraha ja omandi jagamine üldse seotud küsimused? Ja kui on, et kuidas need on?

Vastuse eest ettetänades

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere, olete toiminud õigesti, ühisvara on jagatud ja maksate lastele elatist. Kui te soovite, võite alati teha oma vara arvelt teistele kingitusi, antud asjas teil selleks kohustust ei ole.