Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saab kõige kiiremini isa nime lapse sünnitunnistusele, kui isa elab ja töötab välismaal?01.10.2012

Laps on saanud 3-aastaseks, tema isa on eestlane, aga elab ja töötab pikemat aega välismaal. Ta soovib nüüd oma isadust kinnitada, praegu lapse sünnitunnistusel isa nimi puudub. Kuna töö tõttu ei ole tal võimalik praegu Eestisse tulla, siis kas on mingi võimalus seda ka läbi interneti toimetada? Kust otsast üldse peaks alustama?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

PkS § 87 lõike 2 kohaselt saab isaduse omaks võtta üksnes isiklikult. Seega peab isaduse omaksvõtuks isiklikult kohale tulema, läbi veebi seda teha ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand