Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isa peab maksma elatist, kui ema läks lapsega ilma isa nõusolekuta välismaale elama?04.10.2012

Tere,

Kui lapse ema ja 7-aastane laps läksid Ameerikasse elama (lapse isa nõusolekut neil ei olnud!), ema abiellus seal uue mehega.
Kas lapse bioloogiline isa peab maksma lapsele elatist?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt asjaolust, et tegemist on kahe eraldiseisva asjaga, peab isik, kes last igapäevaselt ei kasvata, täitma lapse ees oma ülalpidamiskohustust, st maksma elatist last kasvatavale vanemale.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand