Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, kui soovin pärast lahutust oma perekonnanime muuta?09.10.2012

Tere,
Kohtu kaudu on lapse isalt väljamõistetud elatise suurus 139 eurot, mida Ta kohe kindlasti ei täida. Tal on kokku hetkel 3 last - kaks neist adopteeritud teise mehe poolt ja minu laps. Jaanuaris lisandub veel üks laps. Lahutus jõustus 30 detsember 2011. Nüüdseks sooviksin loobuda abielujärgsest nimest ja sooviksin ka oma lapsele panna perekonnanime ema järgi, see tähendab, et isalt peaks ära võtma isaõigused ja ma taotlen ainuhooldusõigust. Kuhu ja kelle poole ma peaksin pöörduma ja kust saada infot selle kohta?

Ettte tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite muuta lapse perekonnanime, peab selleks olema ka teise vanema nõusolek. Selle puudumisel on Teil võimalik kohtult taotleda otsustusõiguse üleandmist osas, mis annab õiguse muuta lapse perekonnanime.

Enda perekonnanime muutmiseks peate esitama vastava taotluse perekonnaseisuasutusele, rohkem infot leiate järgmiselt veebiaadressilt: http://www.tallinn.ee/Teenus-Ees-ja-perekonnanime-muutmine

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand