Perekonnaõigus

Küsimus: Kas minu Inglismaal sõlmitud abielu on kehtiv kui see on Eestis legaliseerimata?09.10.2012

Tere,
abiellusin aastal 2005 Inglismaal, Inglise kodanikuga. Abielu oli esimene meile mõlemale. Sealne kohalik ametnik ei nõudnud minult mitte mingisugust juriidilist tõestust, et olen abielukõlbulik, piisas vaid suulisest teavitamisest ja omakäelisest kirjalikust kinnitusest. Peale abiellumist jäin aastateks UK-sse, ei olnud teadlik, et minul kui Eesti kodanikul tuleb oma abielu ka Eestis nn. kinnitada.
Sooviksingi nüüd küsida, et kas seaduse silmis ma ikka olen abielus või mitte?
Vastuse eest ette tänades ja parimat soovides!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Selleks, et Inglismaal sõlmitud abielu oleks Eestis legaalne, tuleb see legaliseerida, eesti keelde tõlkida ja varustada notari kinnitusega tõlke õigsuse kohta ning seejärel registeerida Eesti rahvastikuregistris.

Legaliseerimine on vajalik selleks, et välisriigis väljaantud dokument oleks Eestis kehtiv, kuid Teie abielu iseenesest on kehtiv igal juhul.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand