Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas lahutada abielu Armeenia kodanikuga, kui ise elan Itaalias?10.10.2012

Tere, kuidas saada lahutus Eestis, kui ma elan Itaalias. Abikaasaga (Armeenia kodanik) ei ela me koos 9 aastat. Ei ole teda nainud ja ma ei tea kus ta on. Ühist omandit ja lapsi meil ei ole. Abielu on registreeritud Eestis.
Tanan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Te olete Eesti kodanik, on Teil õigus pöörduda abielu lahutamise nõudega Eesti kohtu poole, esitades vastava hagiavalduse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand