Perekonnaõigus

Küsimus: Kas võin kohtutäituri kaudu uuesti elatisraha nõuda, kui olen seda juba korra teinud?10.10.2012

Tere!

Notariaalse kokkuleppe alusel oli endisel abikaasal kohustus lastele maksta elatisraha. Esialgu summad laekusid, hiljem aga mitte.
Kohtutäiturile olen (okt 2009) esitanud nõude maksmata elatise kohta ajavahemiku september 2008 kuni oktoober 2009 eest.
Endine abikaasa lubas ise seejärel elatist nõuetekohaselt edasi maksta aga kahjuks seda ikkagi teinud ei ole.
Kas mul on õigus teha lisaks uus nõue kohtutäiturile elatisrahade väljanõudmise kohta ka ajavahemiku november 2009 kuni juuli 2011 eest.

Aitäh vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Jah, Teil on õigus algatada uus täitemenetlus nimetatud perioodil maksmata jäänud elatisraha kättesaamiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand