Perekonnaõigus

Küsimus: Kui abiellume, kas siis võidakse meie võlgade tõttu ära võtta vanemate korter, milles me elame?11.10.2012

Tere!
Olen kooselus elav töötu kahe lapse ema (2 koolieelikut) ja ootan kolmandat last. Olen laenuvõlgades koos oma elukaaslasega (kooselus temaga olen 7 aastat olnud), kes töötab miinimumpalgaga. Elame maakonnas, kuhu meile on ostnud notariaalse lepingu alusel järelmaksuga korteri mu elukaaslase vanemad nende endi nimele. Tahaksime elukaaslasega sõlmida abielu, kuid kardame, et seejärel võetakse korter mu elukaaslase vanematelt ära, kuna me ise elukaaslasega oleme laenuvõlgades. Sellest ka küsimused, kas on võimalik elukaaslase vanematelt sellises olukorras, kus me mehega abielus juba oleme korter käest võtta meie laenuvõlgade katteks või mitte?

Lugupidamisega,
ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui korteri omanikeks on Teie elukaaslase vanemad, ei saa seda kuidagi siduda Teie ja elukaaslase võlgadega, st keegi seda laenude katteks ära võtta ei saa. Sama kehtib ka siis, kui abiellute.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand