Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eksnaisel on õigus mind uuesti maksekäsu kiirmenetlusse kaasata, kui ise ei pidanud tähtaegadest kinni?11.10.2012

Tere
Suur mure seoses maksekäsu kiirmenetlusega, nimelt esimene avaldus saabus 22.03 kus eksnaine nõuab elatist lapsele 80 eurot kuus, esitasin vastuväite asjale, et soovin DNA testi. 9.05.2012 saabus uus tähitud kiri, kus lõpetati maksekäsu kiirmenetlus ja asi läheb edasi hagimenetlusse. 21.06.2012 sain uue tähitud kirja, kohtumääruse, kus eksnaise poolt saabumata dokumentide tõttu asi lõpetatakse täies ulatuses. Nüüd 2.10.2012 sain uue tähitud kirja täpselt samasuguse nagu esimene vaid rahanõue on nüüd juba 140 eurot. Kas tal on õigus uuesti mind maksekäsu kiirmenetlusse kaasata, kui ise ei toiminud õigesti ega pidanud tähtaegadest kinni? Samuti olen töötuna arvel, ega mingeid sissetulekuid pole ja samuti pole mul ka vaid selle naisega laps, vaid 2 last veel. Kuidas peaksin toimima?

Tervitades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Jah, lapse emal on õigus uuesti Teie suhtes elatise väljamõistmiseks maksekäsu kiirmenetlus algatada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand