Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saab alaealine oma päritud vara kasutada käsutada?12.10.2012

Pärijad soovivad maa kasutusõiguse anda MTÜ-le, aga kuna üks pärijatest on alaealine, siis ei saa seda teha. Mida teha ja kuidas teha nii, et maa saaks ikkagi korras hoitud? MTÜ-l on võimalus ja huvi maaga tegeleda ning kõik pärijad ja ka alaealine pärija on asjaga nõus.

Pärimise paberid on kõik vormistatud!

Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie poolt kirjeldatud tehingu tegemiseks tuleb lapse vanemal (lapse seaduslikul esindajal) eelnevalt taotleda kohtult vastavat luba.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand