Perekonnaõigus

Küsimus: Kui mees ka pärast kohtuotsust ei maksa elatisraha, kas siis võin uuesti kohtusse avalduse esitada?16.10.2012

Käisin oma eksmehega juba ühe korra kohtus elatisraha mittemaksmise pärast. Karistuseks oli (ma täpselt ei mäleta) imeväike arv ÜKT tunde ja neli kuud pidi ta käima kriminaalhooldaja juures. Elatisraha pole ta maksnud endiselt ka peale kohtus käimist. Seoses sellega on mul Teile küsimus, et kas ma võin oma eksabikaasa kohta teha uue avalduse kohtusse, et ta ei maksa lapsele elatist, kui eelmisest kohtuotsusest on möödas pea aasta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatise maksmiseks kohustatud isik endiselt ei täida oma ülalpidamiskohustust lapse ees, võite uuesti pöörduda kohtusse KarS §-i 169 alusel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand