Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peaksin tegema, et laps oma nimele saada aga isa ei ole ilmselt nõus?17.10.2012

Tere!
Mure siis järgmine. Hiljuti sündis mul tütar, kelle isaga on olnud meil algusest peale keeruline suhe. Lapsele sai 8.10.12 ametlikult nimi pandud. Laps kannab isa perekonnanime ja meil on märgitud ühine hooldusõigus. Kuna läksime lahku, tahaksin ma lapse oma nimele kirjutada ja ka ainuhooldusõigust. Mida peaksin selleks tegema (lapse isa ei ole sellega nõus)? Ja kas tänu sellele pole mul ka lapse nime vahetuse jne korral õigus enam üksikvanema hüvitisele? Sooviksin teada kõike nimevahetusega, hooldusõigusega ja hüvitiste kohta infot mida oskate anda. Oleksin väga tänulik.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite taotleda lapse suhtes ainuhooldusõigust, peate vastava avaldusega kohtu poole pöörduma. Kui kohus Teie avalduse rahuldab, saate muuta lapse perekonnanime lapse isalt nõusolekut saamata.

Kui saate lapse suhtes ainuhooldusõiguse, ei anna antud asjaolu Teile õigust taotleda üksikvanema lapse toetust, sest seda on õigus saada lastel, kelle sünniaktis puudub kanne isa kohta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand