Perekonnaõigus

Küsimus: Kas korter on lahusvara, kui notari juures vormistasin ostu enne abiellumist, kuid kinnistusraamatusse kanti pärast abiellumist?18.10.2012

Tere

Korteriostu tehing notari juures toimus 26.04.2012, ostsin enda nimele korteri.
Kinnisraamatusse sissekandmise kuupäev on 08.05.2012.
27.04.2012 oli abielu sõlmimine (varaühisus).
Kas korter on lahusvara või ühisvara?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Iseenesest peaks ühis- või lahusvara hulka arvamise aluseks olema tehingu toimumise kuupäev ehk antud juhul lepingu sõlmimine notari juures, seega peaks korteri näol olema tegemist Teie lahusvaraga.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand