Perekonnaõigus

Küsimus: Kas makstavast elatisrahast on õigus maha arvata lapsega kohtumispäevade transpordi või toidu raha?18.10.2012

Tere.
Kui isa maksab elatisraha kokkulepituna 145.-, aga kas tal on õigus sellest maha arvata lapsega kohtumispäevade eest või õppimiseks kokkulepitud päevade eest mingit transpordi või toidu raha.
Vallas on suhtluskord kokku lepitud, et aitab õppimisel 1 kord nädalas.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldiselt peaks elatisena makstav 145 eurot olema selline summa, millest midagi maha ei arvata, kuid ilmselgelt ei välista see teistsugust kokkulepet vanemate vahel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand