Perekonnaõigus

Küsimus: Kui kaua võib elatisraha võlgnikust isa pugeda peitu selle taha, et ei ole kohtust pabereid "kätte saanud", saatmisest on möödas 27 päeva?19.10.2012

Tere,

Maakohtu maksekäsuosakond on edastanud laste isale ehk võlgnikule elatisabi maksmise teate, kuid võlgnik pole siiani pabereid "kätte saanud" (paberite edastamisest on möödas 27 päeva). Kui kaua on tal võimalik "kõrvale hiilida" ja kui ta ei saagi pabereid kätte, mis ma siis edasi peaksin tegema, infoks ka, et tegin ka sotsiaalkindlustusametisse avalduse elatisabi taotlemiseks.

ette tänades,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui menetlusdokumentide kättetoimetamine tavapärasel viisil ei õnnestu, toimetab kohus menetlusosalisele dokumendid kätte avalikult, st avaldab väljaandes Ametlikud Teadaanded. Seejärel loetakse dokument kättetoimetatuks 30 päeva möödumisel alates väljaandes Ametlikud Teadaanded ilmumise päevast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand