Perekonnaõigus

Küsimus: Kui kohtu kaudu on tuvastatud isadus, kas siis isal on õigus nõuda ka oma nime kandmist sünnitunnistusele?22.10.2012

Kui laps on sünniaktis vallaslaps ja kohtu kaudu on tuvastatud põlvnemine ja dna klapib, siis kas isal on ka õigus nõuda oma nime sissekirjutamist sünnitunnistusele kui ema selle vastu on?

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse põlvnemine on tuvastatud kohtulahendi alusel, tehakse lapse sünniakti vastav kanne isa kohta. Seejuures ei ole oluline lapse ema nõusolek.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand