Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eksabikaasal on mingit õigust mulle abielu ajal kingitud majale, kui erastasime selle juurde maa abielu ajal?22.10.2012

Tere.
Lahutasime 2007 a, nüüd oleme eksmehega mõlemad uuesti abielus. Eelmise abielu jooksul kingiti mulle maja ja riik kinkis 1997 a sündinud lastele EVP maaerastamiseks, millega sai maja juurde maa erastatud. Minu küsimus, kas eksabikaasal on mingit õigust sellele varale? Ta ise ütles, et loobub kõigest, kas seda on vaja notariaalselt kinnitada?
Tänan.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui erastasite abielu ajal kinke teel omandatud maja (mis iseenesest on Teie lahusvara) juurde maa, on tegemist Teie ja endise abikaasa ühisvaraga.

Ühisvara jagamiseks peate sõlmima vastava kokkuleppe notariaalses vormis, kaasa arvatud juhul, kui üks abikaasadest loobub oma osast ühisvaras teise abikaasa kasuks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand