Perekonnaõigus

Küsimus: Kui laps lapsendatakse ning seeläbi "päris" vanematega sugulussuhted lõpevad, kes on siis "päris" vanemate surma korral pärandi saajaks?26.10.2012

Tere,
Kui laps lapsendatakse (kusjuures ta "päris" vanemad on tegelikult elus), siis peaks "päris" vanematega sugulussuhted lõppema. Aga kui nüüd need "päris" vanemad ära surevad ja neil ei ole pärijaid, kas nende pärandus läheb siis ikkagi kohalikule omavalitsusele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt PkS §-st 162 lõpeb lapsendamisega lapse ja tema alanejate sugulaste sugulussuhe endiste sugulastega ja lõpevad ka sugulusest tulenevad õigused ja kohustused. Seega ei saa kuidagi olla pärijaks isikute lapsendamisele antud laps ja teiste sugulaste puudumise korral on pärijaks tõepoolest kohalik omavalitsus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand