Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ja millises vormis tuleb kohtule esitada elatisraha suurendamise nõudega seotud tšekid ja kviitungid?26.10.2012

Tere!
Olen lapse elatisraha suurendamise nõudeks kogunud kokku kõik eelmise aasta tšekid ja kviitungid.
Kuidas peaksin need kohtule esitama, millises vormis? Selge ju, et kohus ei hakka neid lahti harutama :) Kas ülevaade kuludest peaks olema kuude kaupa või kululiikide kaupa? Kust võiksin leida elatisraha suurendamise kohta avalduse näidise vms? Mul ei ole võimalik täna tasuda juristile, et ta mind aitaks seda teha.
Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tšekid ja kviitungid võiksite näiteks kleepida paberile ja teha koopia, samuti võiksite luua mingisuguse süsteemi (a la riided, eluasemekulud jms), siis on kohtul nendega parem tutvuda.

Konkreetset näidist elatise suurendamise hagi koostamiseks ei ole, kuid järgima peaks kõiki hagiavaldusele TsMS § 363 lõikes 1 sätestatud nõudeid.

Tasuta õigusabi pakub näiteks Tallinna Üliõpilaste Õigusbüroo.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand