Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saaks tutvuda Iirimaa kohtu otsusega isa elatise maksmises vabastamise kohta?30.10.2012

Lapse isa elab Iirimaal. Iirimaa kohus vabastas lapse isa elatise maksmisest. Kuidas ja kas saan Iirimaalt taotleda kohtu otsust selle kohta? Kas vabas vormis ja eraisikult saadud palve peale on nad kohustatud mulle selle kohtuotsuse väljastama?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ilmselt peaksite pöörduma otsuse teinud kohtu poole ja esitama neile sellesisulise taotluse. Taotluse puhul peaks järgima üldiseid dokumendi koostamise nõudeid (õigekiri, korrektsete andmete esitamine, nõude selgus jms) ja dokument peaks kindlasti olema Teie poolt allkirjastatud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand