Perekonnaõigus

Küsimus: Laps on kohe sündimas, kuid abikaasa töötab Soomes ning ei toeta meid, kas saan elatisraha taotleda?31.10.2012

Tere
Mida saaksin teha? Abiellusin ning mehe soovil tulin töölt ära ja nüüd olen viimaseid kuid rase. Abikaasa töötab Soomes ja nüüd leidis, et selline elu talle ei sobi. Mul ei ole mingeid sissetulekuid ja abikaasa keeldub raha andmast. Elan üürikorteris, laps on kohe sündimas ja tööle minna ei saa. Kas on mul õigus mingit elatisraha taotleda ja kuhu peaksin pöörduma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Hetkel on Teil õigus endale PkS § 111 lõike 1 alusel lapse isalt ülalpidamist nõuda.

Lapse ülalpidamiseks saab selleks kohustatud vanemalt elatist nõuda alates lapse sünnist, mitte varem.

Elatise väljamõistmiseks peaksite vastava hagiavaldusega pöörduma kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand