Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas nõuda DNA testi kui lapse isa nimi sünnitunnistusel puudub ja ta elab välismaal?04.11.2012

Tere,
Kuidas nõuda DNA testi kui lapse isa elab välismaal ja lapse isa nimi sünnitunnistusel puudub? Nimelt sain mitu aastat tagasi lapse üheöö suhte tagajärjel, kuid nüüd tahaks otsida üles lapse isa ja teha DNA testi. Tean lapse isa nime ja et ta on Eesti kodanik kuid elas Singapuris, kahjuks ei tea kus ta praegu elada võib. Kuidas peaksin tegutsema ja kas on mingi lootus mul kohtu kaudu midagi saavutada? Samuti, kui DNA näitab, et ta on lapse isa, kas saan alimendid tagantjärele välja nõuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Isaduse tuvastamiseks peate esitama kohtule vastava hagiavalduse. Põlvnemisasjas tuleb hagi esitada lapse elukoha järgi, seega peate sisuliselt valima enda elukohajärgse kohtu.

Kui tuvastatakse, et laps põlvneb mehest, keda peate lapse isaks, on Teil õigus nõuda temalt elatist alates elatishagi esitamisest, mitte alates lapse sünnist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand