Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanainimese hooldamiskohustused laienevad lastelastele automaatselt, kui vanainimesel pole ühtegi elus last?05.11.2012

Tere,
Palun selgitage, kas vanainimese hooldamiskohustused laienevad lastelastele automaatselt, kui vanainimesel pole ühtegi elus last? Millistel tingimustel on sotsiaalosakond kohustatud vanainimese eest hoolekandmist korraldama?

Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Meie õiguskord näeb ette, et eelkõige hoolitsevad abivajavate isikute eest nende sugulased, sh lapselapsed oma vanavanemate eest, kui elus ei ole nö vahepealseid sugulasi ehk eaka inimese lapsi.

Ilmselgelt esineb ka olukordi, mil alanejad sugulased ei soovi või ei ole võimelised abivajava isiku eest hoolitsema. Sellisel juhul lasub hoolitsemiskohustus riigil (kohalikul omavalitsusel).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand