Perekonnaõigus

Küsimus: Kas võin maksta toetust lapse pangaarve või koolifondi, kui ei taha raha emale kanda?08.11.2012

Tere,
Mure siis järgmine - laps elab emaga, mina üksinda ja näen last niipalju kui soovin ja tahan koos olla, enamjaolt nädalavahetustel. Nüüd on lapse ema otsustanud alimendid panna, aga leppisime kokku, et maksan iga kuu tema arvele 145 eurot, kuigi me tegeleme lapsega mõlemad. Pakkusin ka välja, et maksan kõik lasteaia maksud ja muud lapsega seonduvad kulud, aga temale ei sobinud, tahtis raha arvele. Siit siis küsimus, et mida peaks tegema, et ei peaks temale raha kandma, sest me mõlemad tegeleme ju lapsega ja minul on väike kahtlus, kas see raha läheb ikka õigesse kohta, nimelt lapse jaoks. Kas on mingit võimalust, et avan lapse jaoks pangaarve või koolifondi kuhu see raha kanda? Kui asi läheb ametlikuks, kas kohus tunnistab seda.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse alaline elukoht on ikkagi ema juures, peaksite igakuiselt elatist maksma ema isiklikule pangakontole. Selleks, et võiksite kanda elatisraha näiteks lapse pangakontole, peaks Teil olema lapse emaga eelnev kokkulepe, vastasel juhul ei pruugi kohus lugeda Teie ülalpidamiskohustust oma lapse ees täidetuks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand