Perekonnaõigus

Küsimus: Mis vormis tuleb kohtule avaldus esitada ning milliseid dokumente veel nõutakse, et taotleda otsustusõigust?13.11.2012

Mis vormis tuleb kohtule avaldus esitada ning milliseid dokumente veel nõutakse, et taotleda otsustusõigust?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse hooldusõiguse piiramiseks (otsustusõiguse taotlemiseks last puudutavas küsimuses) võib kohtule esitada arvutikirjas avalduse nii paberkandjal kui ka eletrooniliselt (kas kohtu e-posti aadressile esitatuna või läbi e-toimiku).

Kindlasti peab avaldusele olema lisatud lapse sünnitunnistus, muud dokumendid olenevad juba konkreetsest asjast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand