Perekonnaõigus

Küsimus: Mida saan ette võtta, kui elukaaslane tahab 4-kuuse beebiga ära kolida, kas ema võib lihtsalt lapse ära viia?15.11.2012

Tere!

Olen 4-kuuse beebi isa. Elukaaslane otsustas, et ei taha minuga enam koos elada ja kavatseb ära kolida koos lapsega. Kas emal on õigus laps lihtsalt minema viia? Millised on minu õigused sellises situatsioonis ja millised kohustused? Olen "kergelt" šokeeritud tekkinud situatsioonist ja ei tea kuidas käituma peaksin... äkki oskate head nõu anda. Kas peaksin kohtusse pöörduma?
Tänan ette,
Mures isa.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ilmselgelt ei saa lapse ema kohustada Teiega kooselu jätkama, kuid samas on ta igal juhul kohustatud tagama Teile piisavas mahus suhtlemise lapsega. Eeskätt peaksid lahku läinud vanemad suhtlemiskorras kohtuväliselt kokku leppima, kuid kui see ei õnnestu, tuleks esmalt oma murega pöörduda lastekaitsespetsialisti poole ja kui seegi olukorda ei lahenda, suhtlemiskorra kindlaksmääramise nõudega kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand