Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatise nõudmiseks eksmehe vanematelt oleks vaja sellele eelnevalt esitada politseile avaldus, et lapse isa on kadunud?21.11.2012

Tere,
Lapse isaga oleme lahutatud ja kohtu poolt on olemas Eesti kohtu otsus elatise väljamõistmiseks lapse kasuks. Kuid mees kolis Rootsi ja kohalik kohus ei leidnud teda, pole teada tema elukohta. Seega täitemenetlus ei andnud midagi elatise saamiseks, kuna pole teada, kus on lapse isa. Tahaksin kirjutada uue hagiavaldust kohtusse, et elatist mõistetakse välja eksmehe vanematelt. Kas on vajalik esitada politseisse avaldust, et lapse isa on kadunud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite taotleda elatise väljamõistmist asenduskohustusena lapse vanavanematelt, tuleks hagiavalduses põhjendada, miks ei ole võimalik lapse isalt elatist kätte saada ja mida olete elatise kättesaamiseks teinud. Politseisse avalduse esitamine ei ole minu hinnangul vajalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand