Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapsevanemate suhtluskord määratakse kohtu kaudu, siis kas seda saab kunagi ka muuta?27.11.2012

Kui lapsevanemate suhtluskord määratakse kohtu kaudu, siis kas seda saab kunagi ka muuta? Kuhu peaks sellisel juhul pöörduma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui asjaolud on oluliselt muutunud võrreldes ajaga, mil suhtlemiskord kohtu poolt kindlaks määrati, võib kohtusse pöörduda suhtlemiskorra muutmise nõudega.

Eelkõige võiks muidugi üritada sõlmida teise poolega kohtuvälise kokkulepe suhtlemiskorra kindlaksmääramise muutmise osas ja kui see ei õnnestu, alles siis pöörduda kohtusse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand