Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse eestkostjal on välismaale kolides õigus eestkostel laps endaga kaasa võtta?27.11.2012

Tere!

Kas lapse eestkostjal on välismaale kolides õigus eestkostel laps endaga kaasa võtta? Milliseid dokumente peab ta selleks täitma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eestkostjale kuulub PkS §-i 172 alusel nii lapse isikuhooldus- kui ka varahooldusõigus, seega ei tohiks olla takistusi, kui eestkostja soovib eestkostetavaga välismaale elama asuda. Kindlasti on aga oluline, et kolimine ei oleks vastuolus eestkostetava huvidega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand