Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on mõtet elatisraha nõudmiseks täituri poole pöörduda, kui isal on täiturid juba ka muude võlgade tõttu kaelas?28.11.2012

Tere,
Lapse isa maksab alimente nii nagu jumal juhatab ja summa on 100 eurot, maksab sularahas. Panin alimendid peale 16.11.2011 ja sain maksekäsu kätte, summaks on 191 eurot. Nüüd siis 3 kuud pole maksnud sentigi ja otsustasin pöörduda kohtutäituri poole. Eksmees ütleb, et tal pole raha ja tal niigi 3 kohtutäiturit kallal. Kas siis mul on mõtet kohtutäituri poole pöörduda?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kindlasti pöörduge elatise kättesaamiseks kohtutäituri poole, sest täitemenetluse algatamisega peatate elatisvõla aegumise.

Samuti peab märkima, et elatisnõue seisab teistest nõuetest alati eespool, st kõigepealt nõutakse elatisraha sisse ja siis ülejäänud võlad, olenemata sellest, millal elatise kättesaamiseks täitemenetlus algatati.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand