Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas nõuda seadusega ette nähtut: isa on kohustatud lapse ema ülal pidama 8 nädalat enne ja 12 nädalat pärast lapse sündi?06.12.2012

Tulenevalt perekonnaseadus § 111 lg 1, on lapse isa kohustatud lapse ema ülal pidama 8 nädalat enne ja 12 nädalat pärast lapse sündi. Kuidas seda nõuda? Mis ajast võimalik? Kas saab ka näiteks nõuda, kui rasedus ei ole veel nii suur, arvestades, et sellised asjad võtavad aega, et hakkaks kehtima 8 nädalat enne?
Loodan, et saite mõttest aru:)?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Iseenesest on võimalik PkS § 111 lõike 1 alusel kohtumenetlus elatise väljamõistmiseks algatada ka enne, kui otsene vajadus on tekkinud. Seda muidugi juhul, kui olete kindel, et vabatahtlikult lapse isa Teile sellel perioodil ülalpidamist ei anna.

Eeskätt tuleks elatise maksmise osas omavahel kokkuleppele jõuda, kuid kui see ei õnnestu, saate kohtult taotleda endale vastava elatise väljamõistmist, esitades kohtule põhjendatud avalduse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand