Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa luba peab olema ilmtingimata notari juures vormistatud, et saaksin lapsega välismaale elama minna?09.12.2012

Tere. Elan lapsega välismaal ja lapse isa on Eestis. Soovime taotleda välismaal elamisluba, aga on vaja isa kirjalikku nõusolekut, kuna laps on isa nimel. Isa on kõigega ilusti nõus. Kas peame minema notari juurde ja seal selle paberi vormistama või on kuskil mingi ankeet saadaval, mida saab täita? Ise ei oska seda kirja panna nii nagu vaja.

Tervitades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühe vanema kirjalik nõusolek teisele vanemale lapsega välismaale elama asumiseks peab olema sõlmitud notariaalses vormis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand