Perekonnaõigus

Küsimus: Kas koolil on õigus täisealist õpilast vahetundide ajal koolist mitte välja lasta?12.12.2012

Tere!
Küsimus selline, et kas koolil on õigus hoida koolipäeva vältel kinni täisealist õpilast ja teda vahetundide ajal koolist mitte välja lasta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tegemist on väga keerulise küsimusega, sest ühest küljest ei tohi isikut tema tahte vastaselt kinni hoida, kuid kui kooli kodukord näeb ette, et vahetundide ajal õpilased kooli territooriumilt/koolimajast lahkuda ei tohi, võib see olla ikkagi põhjendatud.

Ilmselt ei ole koolil siiski võimalik õpilast füüsiliselt nö kinni hoida.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand