Perekonnaõigus

Küsimus: Kui enne abielu soetatud firma osaluse väärtus on abielu jooksul suurenenud, kas seda saab lugeda ühisvaraks?13.12.2012

Abikaasa soetas firma kooselu ajal, kuid enne ametlikku abiellumist. Seega pole tegemist abielu jooksul soetatud varaga. Abielu jooksul on firma osakapitali väärtust oluliselt suurendatud ja suurenenud on ka firma varad. Kas lahutuse korral saab seda lugeda ühisvaraks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui ettevõte soetati enne abielu, on tegemist ühe abikaasa lahusvaraga ja ettevõtte osakapitali väärtuse suurenemine seda asjaolu ei mõjuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand