Perekonnaõigus

Küsimus: Kas töövõimetuspensioni saavat abikaasat tuleb pärast lahutust üleval pidada?16.12.2012

Tere! Abikaasale on määratud töövõimetuspension, mis võimaldab siiski tööl käia, kuid tööl ta käia ei soovi. Abielu on kahjuks lõppemas. Kas lahutuse korral pean teda ülal pidama PKS § 73 alusel? Ta on 50-aastane. Laps on 15, hetkel ei tea, kelle juurde jääb. Mille järgi ja kes otsustab, milline on abikaasa terviseseisund?
Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie abikaasal on tuvastatud töövõimetus, kuid ta on võimeline tööl käima ja endale sissetulekut teenima, ei ole tal lahutuse korral õigust nõuda ülalpidamist PkS §-i 73 alusel.

Ülalpidamise nõudmiseks ei anna alust asjaolu, et isik ei soovi/ei taha tööl käia, tegemist peab ikkagi olema isiku võimetusega ise enda ülalpidamise eest hoolitseda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand