Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on õigus oma tütrega kohtuda, kuigi kohtuotsusega on hooldusõigus minu õel?16.12.2012

Tere,
Kui minu õde on saanud kohtu poolt hooldusõiguse mu tütre suhtes, kas mul on õigust tuua last enda juurde. Minult pole õigusi ära võetud. Kuna õde ise keelab mul lapsega kokku saamast, siis sooviks teada, mis õigusi mul on oma lapse suhtes. Ja kas seda kohtu otsust saab ka muuta? Ja kas mu õel on õigust üldse mulle mu oma last keelata näha või rääkida, ilma et ta ise juures viibiks. Täname.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teilt ei ole täielikult isikuhooldusõigust ära võetud, on Teil oma lapse suhtes suhtlusõigus, st Teil on õigus oma lapsega kohtuda ja iseenesest Teie õde Teile lapsega suhtlemist keelata ei tohiks.

Kõikide vanema ja lapse õigussuhet reguleerivate kohtulahendite muutmist on võimalik taotleda juhul, kui asjaolud on oluliselt muutunud võrreldes ajaga, mil kohtulahend tehti ning lapse huvid ei ole enam piisavalt tagatud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand