Perekonnaõigus

Küsimus: Kui riigi kehtestatud elatisraha muutub, kuidas siis maksekäsu kiirmenetlusega välja nõutud summat suurendada?18.12.2012

Tere,

Lapse isale on määratud maksekäsu kiirmenetlusega lapsele elatisraha maksmine - tegemist konkreetse summaga, mis on tol hetkel kehtinud miinimumtöötasust 1/2. Summat nõutakse sisse kohtutäituri kaudu. Miinimum töötasu summa on aastatega muutunud, siis kuidas võimalik muuta elatusraha suurust? Kas selleks tuleb teha uus maksekäsu kiirmenetluse avaldus kohtule?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha suuruse muutmiseks tuleb pöörduda elatise suurendamise nõudega kohtu poole. Läbi maksekäsu kiirmenetluse elatist suurendada ei ole võimalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand