Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas lapse hooldusõigus tagasi saada?18.12.2012

Tere, soov oleks saada laps enda juurde elama. Tegin vähe aega tagasi väga vale otsuse, et hooldusõiguse sai lapse ema endale.
Kas mul oleks kuidagi võimalus hooldusõigus tagasi saada ja mis ma tegema peaks selleks?
Laps elab Soomes.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eeldan, kohus on teinud lahendi, mille alusel kuulub lapse hooldusõigus ühele vanemale, st lapse emale või olete sõlminud kohtus sellekohase kompromissi.

PkS § alusel 123 lõike 2 alusel muudab kohus varem tehtud lahendi, kui seda nõuavad lapse heaolu püsivalt mõjutavad kaalukad asjaolud. Seega, kui võrreldes kohtulahendi tegemise ajaga on asjaolud märkimisväärselt muutunud ja lapse huvid ei ole enam emaga olles tagatud, on Teil õigus kohtult taotleda ühise hooldusõiguse taastamist või hooldusõiguse täielikku üleandmist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand